top of page

  Znajdujesz się na stronie informacyjnej o tym jak wgrać już istniejący pakiet dźwiękowy oraz wskazówki jak utworzyć własny.

  W sekcji "Pakiety dźwiękowe" znajdziesz do pobrania już istniejące pakiety dźwiękowe.

  Jeśli masz pliki dźwiękowe od różnych lokomotyw i chcesz spróbować stworzyć własny pakiet dźwiękowy, przyda Ci się emulator do PC, który imituje pracę dekodera i pomoże Ci utworzyć i przetestować własny pakiet dźwiękowy nawet bez posiadania samego dekodera dźwiękowego. Zobacz sekcję "Emulator dekodera".

  Dla prawidłowej pracy dźwiękowego dekodera najważniejsze, to nazwa pliku dźwiękowego, na podstawie której plik zostanie zamapowany do konkretnej funkcji modeli lokomotywy oraz będzie nadany mu typ odtwarzania dźwięku. W sekcji "Web generatory" znajdziesz pomocnika w tworzeniu prawidłowej nazwy pliku.

  Dodatkowo, sekcja "Web generatory" pomoże Ci w tworzeniu pliku "map.txt", który wprowadzi do dekodera mapowanie wyjść świetlnych do wybranych funkcji dekodera, oraz pomocnik do tworzenia pliku "logic.txt", który umożliwia podstsawową automatyzację odtwarzania dźwiękowych funkcji w zależności od różnych eventów albo innych funkcji.

Menu:

 Emulator dekodera

 

    Istnieje możliwość tworzenia i testowania odtwarzania własnych pakietów dźwiękowych na komputerze bez konieczności wgrywania plików do dekodera. Aby to zrobić, musisz pobrać i zainstolować emulator dekodera na własny komputer.
    Emulator pozwala sterować wirtualną lokomotywą za pomocą poleceń tekstowych, oraz zmieniać niektóre zmienne CV.
   

    Lista poleceń:
1. < Numer funkcji>: Włączenie lub wyłączenie funkcji
2. S < Prędkość %>: Określ aktualną prędkość wirtualnej lokomotywy
3. estop: Hamowanie awaryjne
4. cv < numer CV > = < wartość>: Zmiana wartości zmiennej CV

Uwaga!: Dla normalnego odtwarzania dźwięków parowozu w emulatorze na Windows użyj pliki formatu OGG. Nie dotyczy to odtwarzania plików ADPCM w samym dekoderze.

    Pobierz Emulator dekodera

Web generatory

bottom of page