top of page

System automatycznego nadawania adresu

    Ten symbol oznacza łatwą konfigurację. Wszystkie produkty RailBOX posiadające ten symbol na płytce lub taką naklejkę na obudowie umożliwiają dwustronną komunikację (protokół Railcom®) z centralami posiadającymi odbiornik Railcom®:

  • Automatyczną detekcję nowych dekoderów podłączonych do torów oraz możliwość automatycznego ustalenia adresu dekodera (tylko z RB1110)

  • Możliwość w dowolny moment na torze głównym (PoM) robić odczyt i zapis zmiennych konfiguracyjnych

 

    Właściciele dekoderów RailBOX z symbolem oraz Centrali RB1110 nie muszą już przyjmować się ustaleniem adresów do dekoderów akcesoriów oraz wagonów i lokomotyw RailBOX wystarczy tylko podłączyć nowe urządzenie do torów a system sam automatycznie znajdzie kolejny wolny adres i nadanie go do dekodera. Za tym w aplikacji RailBOX: Railroad Control automatycznie pojawie się nowa lokomotywa, lub akcesoria już z ustalonym adresem. W przypadku semaforów zostanie tylko przemieścić ich do odpowiedniego miejsca na mapie w aplikacji RailBOX: Railroad Control.

Wszystko opisane wyżej jest oparte o nowy standard DCC więc w teorii powinien być kompatybilny z innymi centralami wspierającymi ten standard.

Bardziej techniczna informacja jest dostępna na forum modelarstwa: link

bottom of page